העיסוק בספורט הוא, כידוע, טוב ויפה לבריאות. עם זאת, ספורט דורש מגוף האדם מאמצים מוגברים, כאשר המערכות המרכזיות שבו נדרשות לפעול תחת לחץ (סטרס). כך, למשל, אחת מהמערכות החשובות שעלולות להיפגע במהלך (או אחרי) ספורט היא מערכת החיסון, הנחלשת לאחר שהגוף השקיע אנרגיה רבה לטובת פעילות מאומצת, למשך זמן קצר או ממושך.

לכן, לא מעט ספורטאים הרוצים לשפר את הביצועים ולשמור על הבריאות, להגן על מערכות מרכזיות, ובמידת הצורך לסייע לגוף להתאושש מפציעות ספורט – צורכים תוספי תזונה לספורטאים (תוספי מזון לספורטאים). ובדיוק כאן נכנסת לתמונה ספירולינה – מזון-על עשיר ואיכותי שמציע לספורטאים יתרונות רבים.

היתרונות של ספירולינה לספורטאים

ספירולינה איכותית של  The Good Spirulina  מכילה רכיבים טבעיים בלבד, ללא כל תוספת מלאכותיות או חומרים כימיים. הערכים התזונתיים של ספירולינה גבוהים וייחודיים וכוללים, בין השאר, חלבון מלא ואיכותי, שפע של ויטמינים, מגוון של מינרלים, נוגדי חמצון ושמונה חומצות אמינו חיוניות.

ההרכב התזונתי הייחודי הופך את הספירולינה לאידיאלית הן עבור ספורטאים מקצועיים והן עבור העוסקים בספורט כתחביב: ספירולינה לספורטאים תורמת לשיפור ביצועים, פיתוח רמת סיבולת, התאוששות מהירה לאחר מאמץ, שמירה והגנה על תפקוד תקין של מערכות הגוף ומניעת מחלות. בנוסף, ספירולינה מסייעת במקרים של פציעות ספורט או צורך בשיקום שרירים. לכן, אין זה פלא שספירולינה הפכה לתוסף תזונה מומלץ לספורטאים.

ספירולינה – תוסף תזונה לספורטאים

  • רשימת המינרלים של ספירולינה כוללת, בין השאר, ברזל, אשלגן ומגנזיום – מינרלים חשובים וחיוניים לגוף האדם במהלך אימוני ספורט.
  • שמונה חומצות אמינו חיוניות של ספירולינה מחזקות את מערכת החיסון ומערכת העצבים, בונות חלבונים ובכך תורמות לבנייה מחודשת של שרירים, ומסייעות לתפקוד תקין של המוח. בנוסף, חומצות שומן אלה משתתפות במניעת מחלות, שומרות על רמה מאוזנת של כולסטרול ומסייעות להתחדשות העור ולהאצת החלמה של פצעים.
  • התאוששות מהירה לאחת ביצוע מאמץ ספורטיבי – בין חומצות האמינו החיוניות הנמצאות בספירולינה ישנה קבוצה של שלוש חומצות אמינו מסועפות שרשרת (Branched Chain Amino Acids) – ל-לאוסין, ל-איזולאוסין, ל-ואלין, הנמצאות בריכוז גבוה בשרירי השלד. חומצות אמינו אלה נספגות מיידית בשריר דרך מחזור הדם, ללא צורך של עיבוד בכבד. התוצאה היא התאוששות שריר מהירה והאטת הבלאי בשרירי השלד. ספירולינה איכותית של The Good Spirulina מכילה אחוז גבוה מאוד של BCAA – בין 10% ל-12%.
  • החלבון של ספירולינה, שאינו מכיל כולסטרול או שומן, זמין לספיגה מהירה ויעילה במערכת העיכול ומסייע לבניית עצמות ולשיפור הסיבולת.
  • ספירולינה מכילה נוגדי חמצון (אנטי אוקסידנטים) רבי-עוצמה, ביניהם ויטמין C וכלורופיל. נוגדי חמצון משתתפים בהגנה על העוסקים בספורט, שעקב נשימה מוגברת צורכים כמויות גדולות של חמצן. כלורופיל, בעל התכונות הנוגדות דלקות, משתתף בניקוי הכבד, העשרת מערכת הדם, טיהור רעלים וחיזוק מערכת החיסון.
  • מינרל כרומיום שבספירולינה מסייע למתן את הרצון שחשים ספורטאים רבים לאחר אימון ספורט: לצרוך דברי מתיקה במטרה להשלים ולאזן את חוסר הסוכר בדם.