נעים להכיר.

עמק המעיינות שמדרום לכנרת הוא הבית של The Good Spirulina
עמק המעיינות שמדרום לכנרת הוא הבית של The Good Spirulina

כל מה שרציתם לדעת על חוות הגידול של The Good Spirulina , חוות הספירולינה המתקדמת והגדולה ביותר מסוגה במזה"ת, אירופה ואפריקה ועל חברת אבנדנס העומדת מאחורי המותג.

חוות גידול הספירולינה המתקדמת של חברת אבנדנס ממוקמת בכפר רופין שבעמק המעיינות, דרומית לכנרת, במיקום אופטימלי לשגשוג ספירולינה איכותית. שטחי הבריכות משתרעים על 32 דונמים – ונמצאים בתהליך מתמיד של פיתוח טכנולוגי והרחבה פיזית.

ספירולינה. איכותית. בכל כמות.
חברת אבנדנס מאמינה בשילוב של ידע, כישורים מקצועיים, חדשנות, שיטתיות ופשטות.
החברה שמה לעצמה למטרה להוביל את הגידול, הייצור וההפצה של ספירולינה – מזון-העל האיכותי, העשיר, המרוכז והטבעי – תוך שימוש בטכנולוגיות ייחודיות ומתקדמות ושמירה על הסביבה, הקפדה על שירות לקוחות מעולה ומחירים הוגנים. כל זאת, בכדי למצב את מעמדה של ישראל כבעלת תפקיד מרכזי בתעשייה העולמית של הספירולינה ומוצריה.

Abundance – השפע שמניב את The Good Spirulina

חברת אבנדנס (שפע – Abundance)  היא חברה ישראלית המגדלת, מייצרת ומשווקת את מגוון מוצרי The Good Spirulina . החברה הוקמה במטרה להנגיש ספירולינה איכותית לכל בית בישראל ובעולם ולעודד צריכת ספירולינה – לקידום חיים בריאים.

אנחנו אנשי ספירולינה!

הצוות כולו מאמין בספירולינה וסגולותיה. אנחנו צורכים ספירולינה בעצמנו ונותנים ספירולינה לילדינו. חברת אבנדנס הוקמה על ידי קבוצת יזמים המשלבת ידע,יכולות וניסיון מקצועי עשיר במגוון תחומים: ביו-טכנולוגיה, חקלאות מים, גידול אצות, פיתוח, תכנון, שיפור תהליכים, ייזום, יישום וניהול של פרויקטים מורכבים, ייצור, שיווק ושירות. אנחנו שמחים לשלב עסק כלכלי ומקומות עבודה עם עשיית טוב, על ידי הנגשת ספירולינה איכותית לכל!
אנו מגדלים עבורכם ספירולינה איכותית, The Good Spirulina בתנאים הייחודיים של חוות הספירולינה שלנו, הממוקמת 245 מטר מתחת לפני הים, בעמק המעיינות שמדרום לכנרת. תנאים אלו כוללים קרינת שמש יחודית, אויר נקי, טמפרטורה אופטימלית, ועושר של מי מעיינות, מליחים ומתוקים.
בחוות הגידול המתקדמת של אבנדנס אנו מגדלים, קוצרים ואורזים ספירולינה בתנאים קפדניים ומבוקרים, המשמרים באופן מיטבי את הערכים התזונתיים של ספירולינה – אצה כחולה-ירוקה המכילה מגוון עשיר של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, שמונה חומצות אמינו חיוניות וחלבון צמחי מלא ועשיר.

איכות ללא פשרות

אבנדנס מגישה לכם הצרכנים את הספירולינה האיכותית ביותר– היישר מהמקור הישראלי האמין. ההקפדה שלנו על איכות ללא פשרות ועל מדיניות של שקיפות מלאה מתבטאת בעצמאותה של מחלקת אבטחת האיכות שלנו , בעמידתנו בבדיקות תכופות של מעבדות חיצוניות ובלתי תלויות ובהקפדתנו על עמידה בכל התקנים הרלבנטיים. מוצריThe Good Spirulina של אבנדנס עומדים בתקני איכות מזון מחמירים והם כשרים למהדרין.

 

שלבי ההקמה והתוכניות לעתיד

המיקום של חוות הספירולינה נבחר לאחר שהנהלת אבנדנס וצוותי מומחים מטעמה בחנו במשך זמן ממושך מספר אתרים פוטנציאליים ברחבי הארץ. ההחלטה להקים את החווה בעמק המעיינות התקבלה לאחר שמומחי גידול האצות של החברה איתרו במקום תנאים אופטימליים הכוללים קרינת שמש יחודית ומקורות מתאימים של מים, עם איזון מינרלים אופטימאלי, המתאימים באופן מיוחד לגידול והתרבות מהירה של ספירולינה.
המשאבים הרבים שהושקעו בחוות הגידול נועדו להפיק את הספירולינה האיכותית ביותר, במטרה לאפשר לקהל הצרכנים ליהנות מכל היתרונות של ספירולינה כמזון-על עשיר וייחודי. במסגרת זו, הותקנו והופעלו בחווה הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לגידול ספירולינה, תוך שמירה על איכותה ועל הסביבה.

כך, למשל, מעל הבריכות שבהן מתרבה האצה, הוקמו חממות גידול סגורות, במטרה למנוע כניסה של מזיקים או חומרים לא טבעיים. כן תוכננו מסננים מיוחדים לקציר כמותי ללא פגיעה באצה ומתקני ייבוש בחום נמוך ובשיטת Raw Food לשימור מיטבי של הערכים התזונתיים.
לצד בריכות הגידול הוקמו מעבדות מתקדמות ושטחי עבודה נוספים לצורך הפקת ספירולינה.
החווה הוקמה תחילה על שטח של 2.5 דונם, כאשר במשך כשנתיים התבצעו בה עבודות הקמה ופיתוח, לצד גידולים ראשונים של ספירולינה. לאחר שבחינת הביצועים העלתה תוצאות טובות, החווה הורחבה בהדרגה, בתחילה ל- 8 דונם ולאחר מכן ל-32 דונם.
תוכנית הפיתוח העתידית של החווה, שבה מתבצעים כל תהליכי הגידול של ספירולינה איכותית The Good Spirulina כוללת את הרחבתה בשלבים עד לשטח כולל של כ-200 דונם. במקביל להרחבת שטחי גידול הספירולינה, וכחלק ממדיניות השקיפות של החברה יוקמו בעתיד בשטח החווה מרכז מבקרים פתוח לציבור. כן תוקם חנות מסחרית שבה יהיה ניתן לרכוש את מגוון המוצרים המופקים בתהליכים קפדניים מהאצה הכחולה-ירוקה.

תהליך הפקת ספירולינה איכותית The Good Spirulina

תהליך ההפקה כולל קציר מוקדם של ספירולינה המתחיל עם עלות השחר, במטרה להגיע לרמת חלבון אופטימלית. תהליך הייצור המבוקר של ספירולינת The Good Spirulina כולל שני מסלולים:
יבוש ספירולינה באמצעות תנור Raw Food ייעודי שפותח על ידי מומחי אבנדנס.
לאחר הייבוש נגרסת הספירולינה לפתיתים או נטחנת לאבקה.
ספירולינה טרייה קפואה – הקפאה ואריזה של ספירולינה טרייה במנות של 15-20 גרם.

הספירולינה הטרייה עוברת תליכי ייבוש או הקפאה תוך זמן קצר מהקציר, במטרה לשמור באופן הטוב ביותר על ערכיה התזונתיים הגבוהים. הספירולינה מועברת למפעל, שם היא נארזת באריזות אטומות בגדלים שונים: פתיתים ואבקה מ-120 גרם עד 300 גרם, וכן באריזה אישית ייחודית שפותחה על ידי אנשי אבנדנס – מנות יומיות אישיות של 5 גרם כל אחת, שהן נוחות, ניידות וקלות לשימוש יום-יומי.

הספירולינה הקפואה נארזת לפי השימוש – מטבליות אישיות ועד מיקרוברים למטבח המוסדי.

כחלק מהמחוייבות של החברה להנגשת ספירולינה איכותית The Good Spirulina לקהל הרחב, נוספו למוצרי החברה גם טבליות ספירולינה וחטיפי בריאות בטעמים שונים. אלו מיוצרים במפעלים המתמחים בכך, תחת בקרת איכות קפדנית והשגחה של חברת אבנדנס.

חשוב לדעת: ספירולינה יום יום היא כשרה למהדרין, בהשגחת חוג חתם סופר בני ברק. בנוסף, חוות הגידול מחזיקה בתעודת כשרות מטעם המועצה הדתית עמק המעיינות, המפקחת גם היא על הליכי העבודה בחווה ועל מוצרי הספירולינה המופקים בה.

הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו

הכניסו את כתובת הדוא"ל שלכם ותצטרפו אל קבוצת לקוחותינו
כך שתזכו לקבל ראשונים כל מידע אודות אירועים, מבצעים ועדכונים.

בהצטרפותכם הנכם מאשרים לנו לשלוח לכם דיוור ישיר מהאתר. אנחנו מתחייבים לא לעשות שימוש במידע הנ״ל שלא לטובת מועדון הלקוחות של The Good Spirulina
X
עוצב ונבנה ע"י פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום
X
0

סל הקניות שלי